Airflo

Airflo - maska ochronna FFP2

Podstawową funkcjonalnością maski ochronnej na twarz jest ochrona górnych dróg oddechowych. Maska, ze względu na zastosowany rodzaj materiału filtracyjnego i budowę gwarantuje różny stopień ochrony. Wyróżnia się zanieczyszczenia powietrza w postaci cząstek stałych i aerozolu. Głównym zadaniem maski jest odfiltrowanie cząstek stałych (pyły) i aerozoli (substancje ciekłe lub stałe). Z człowieka podczas wydechu z dróg oddechowych lub podczas mówienia czy kichania wydostaje się aerozol.  Aerozol ten może zawierać bakterie, wirusy w tym SARS-CoV-2. Koronawirus przenosi się drogą kropelkową (aerozol), stąd, ważne jest noszenie maseczki w celu ograniczenia jego transmisji. Maski z oznaczeniem KN95, N95, FFP2 to tzw. maski przeciwpyłowe i antysmogowe. Posiadają wysoki poziom filtracji. Nie jest to jednak 100% ochrona, ale ze względu na przeznaczenie - dla większości ludzi, którzy nie pracują jako personel medyczny - maska ta jest wystarczająca. W normalnych warunkach z maseczki można korzystać przez 8 do 10 godzin, ale w przypadku większych zgromadzeń lub większego zanieczyszczenia zalecana jest wymiana na nową.

Specyfikacja techniczna Airflo

  • Dobrze przylega do kształtu twarzy
  • Filtruje co najmniej 95% cząsteczek stałych
  • Elastyczne opaski dopasowują maskę do każdej głowy
  • Metalowy klips umożliwia dopasowanie do kształtu nosa
  • Zapewniona szczelność i bezpieczeństwo
  • Miękka powłoka wewnętrzna dla komfortu noszenia
  • Uniwersalny rozmiar
  • Skuteczność filtracji: 95%
  • Waga: 6 gr.
  • Przepływ: 85 l/min

Maski FFP2, N95, KN95 – różnice w standardach

Klasyfikacje masek ochronnych podlegają różnym normom prawnym na całym świecie.

Maski oznaczone standardem FFP

Często możesz spotkać oznaczenia FFP1, FFP2 i FFP3. Jest to standard europejski używany również w Republice czeskiej. Jest to standard używany w Europie – EN 149-2001. W Czechach oficjalnie używamy właśnie tych oznaczeń. Dlatego pojawiają się w rządowych dokumentach i to właśnie nimi najczęściej się posługujemy.

Maski oznaczone literą N

Oznaczenie N to standard powszechnie stosowany w USA. Standard, który reguluje to oznaczenie to NIOSH-42CFR84. Spotkamy się z oznaczeniami takimi jak N95, N99, N97. Odwołują się one do zdolności filtracji cząsteczek większych od pewnej wielkości. Na przykład dla standardu zalecanego podczas epidemii przez organizacje CDC – N95 filtracja na poziomie minimum 95% cząstek o wielkości 0.3 mikronów.

Maski oznaczone literami KN

Przez duży popyt to oznaczenie zaczęło być używane także w Republice czeskiej. Jest to standard ustanowiony w Chinach. Odpowiada amerykańskiemu standardowi N. Standard ten to GB2626-2006. Na naszej stronie znajdziesz maski wyprodukowane właśnie w tym standardzie.

Tabela: Porównanie parametrów masek odpowiednich norm

Norma N95 FFP2 KN95
Minimalna skuteczność filtracji 95% 94% 95%
Przepływ [l/min] 85 95 85

Masz pytania lub chcesz zamówić?

Napisz tutaj - odpowiemy niezwłocznie.